Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Kawiarnia Artystyczna, Małe kino Łydynia

A A A

Kawiarnia Artystyczna zrewitalizowana

Na ten remont kultowa Kawiarnia Artystyczna (popularny „Dołek”), czyli dolny parter Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie przy ul. StraĹźackiej 5, czekał wiele lat. W środę, 1 lutego 2017 r., został otwarty po półrocznej rewitalizacji.
Efekt remontu zapiera dech w piersiach. Kawiarnia Artystyczna, wraz z nowym holem i toaletami, jest piękna, przestrzenna i nowoczesna. Ma nowe kolory, akustykę, oświetlenie i co waĹźne dla tej piwnicy – klimatyzację z wentylacją. Wymieniono teĹź starą aluminiową instalację elektryczną sprzed 50 lat (na miedzianą), wygłuszono pomieszczenia i wykonano szereg robót remontowo-budowlanych. Imponuje teĹź profesjonalnie zrewitalizowana pracownia muzyczna ze studiem nagrań, gdzie próby i nagrania mają zespoły muzyczne oraz wokaliści. Wyremontowano równieĹź dodatkowe wnętrza: garderobę, pomieszczenia magazynowe. Wszyscy obecni na otwarciu mogli podziwiać róĹźne moĹźliwości oświetlenia, klimatyzacji i akustyki, ciesząc się, Ĺźe koncerty z dolnego parteru nie będą juĹź zakłócały seansów w Kinie na parterze.
- Po trzech latach starań i składania pracochłonnych wniosków, otrzymaliśmy wreszcie wsparcie finansowe z Ministerstwa Kultury, z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w Warszawie oraz ze Starostwa Ciechanowskiego. Remont był trudny, rozległy i niezwykle skomplikowany. W imieniu całej załogi dziękuję mecenasom, projektantom, wykonawcom i wszystkim, którzy nam pomogli - mówiła na konferencji prasowej dyrektor PCKiSz dr Teresa Kaczorowska. Gratulacje za realizację trudnego zadania zebrała od wielu gości, w tym od posła Roberta Kołakowskiego i starosty Sławomira Morawskiego.

Remont dolnego parteru PCKiSz kosztował 671 tys. zł (brutto), z czego wkład Starostwa Powiatowego wyniósł 176 tys. zł.

Remont dolnego parteru przeprowadzono dzięki:

I. Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Narodowe Centrum Kultury w ramach Programu Operacyjnego
1. Infrastruktura domów kultury – zadanie: „Remont i wyposaĹźenia Pracowni Muzycznej i małej sali teatralno-koncertowej”

II. Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach Programu :
1. Filmowe Inicjatywy Lokalne – zadanie: „Obchody 50-lecia Kina Łydynia”
2. Modernizacja Kin – „Uruchomienie drugiej sali kinowej Kina Łydynia”

III. Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Filmoteki Narodowej – zadanie: „Działalność DKF i Cykle filmowe”

 

Kawiarnia Artystyczna będzie nadal pełniła rolę wielofunkcyjną, w tym Małego Kina „Łydynia”, z ciekawymi niekomercyjnymi filmami oglądanymi w kawiarnianym nastroju: przy stolikach, w wygodnych fotelikach, na kanapkach czy pufkach. Planuje się teĹź w niej koncerty, spektakle, wystawy (na inauguracji otwarto wystawę malarstwa Stanisława Osieckiego „Zima w malarstwie”), spotkania okolicznościowe. A wszystko przy dobrej kawie,  oraz innych napojach.

 

WYNAJEM KAWIARNI ARTYSTYCZNEJ (parter dolny)

 Sala po kapitalnym remoncie, klimatyzowana. Posiada powierzchnię całkowitą 400 m2, w tym sala konsumpcyjna zajmuje powierzchnię 251 m2 na max 110 osób. WyposaĹźona jest w stoliki i krzesła. Zaplecze kuchenne posiada kuchnie gazowe , wyparzarkę, termę elektryczną. Nie posiadamy naczyń. Sala klimatyzowana, z przeznaczeniem na organizację pokazów, koncertów, spotkań towarzyskich, uroczystości rodzinnych, np.: komunie, wesela oraz inne imprezy z cateringiem zewnętrznym.

Cennik wynajmu:

1. Imprezy o charakterze komercyjnym

           120,00 zł + VAT/godz.

2. Imprezy rodzinne (komunie itp.)

           120,00 zł + VAT/godz.

3. Wesela, wynajmy komercyjne na bale, od piątku do niedzieli), itp.

         1200,00 zł + VAT